5 powodów, aby ścielić łóżko codziennie rano.

Dlaczego ścielenie łóżka jest takie ważne? I jak ta niepozorna czynność może zmienić Twoje życie?


Nie masz czasu czytać? Obejrzyj!


„Nie mam czasu”, „I tak nikt tego nie widzi”, „Po co, przecież wieczorem znowu idę spać” - to typowe wymówki, aby nie ścielić łóżka. Jednak czasem najprostsze rzeczy, takie właśnie jak ścielenie łóżka każdego ranka, mogą spowodować ogromną różnicę w naszym życiu.


Poznaj 5 powodów, dla których warto ścielić łóżko:1. Zwiększa Twoją produktywność.

Pościelenie łóżka jest pierwszym wykonanym zadaniem w ciągu dnia. To z kolei daje poczucie spełnienia. I nie ma znaczenia czy jest ono duże czy małe -poczucie spełnienia pobudza nasz wewnętrzny ogień do realizowania kolejnych działań. Charlesa Duhigg, autor bestsellera Siła nawyku, twierdzi, że poranne ścielenie łóżka uruchamia reakcję łańcuchową, a więc motywuje Cię do wykonywania kolejnych czynności w ciągu dnia.


2. Obniża stres i poprawia nastrój.

Wygląd Twojej sypialni ma wpływ na Twój nastrój. Trudno jest czuć się spokojnym i zrelaksowanym, gdy w pokoju panuje bałagan. Prawidłowo posłane łóżko (nie, nie musi być zgodne ze standardami wojskowymi lub trendami dekoracyjnymi) natychmiast sprawia, że ​​cały pokój wygląda porządnie, tworząc subtelną atmosferę spokoju i kompetencji. Takie otoczenie poprawia nastrój i zmniejsza obciążenie emocjonalne.


Według Gretchen Rubin, autorki bestsellerowej książki Projekt szczęście, ścielenie łóżka sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Podczas zbierania materiałów do książki odkryła, że ​​jedną z najczęstszych prostych zmian prowadzących do szczęścia jest nauka ścielenia łóżka każdego ranka. Co jeszcze może zrobić, abyś był szczęśliwy przy tak niewielkim wysiłku i tak krótkim czasie? (ok, może zjedzenie tabliczki czekolady, ale ścielenie łóżka nie wiąże się z pochłonięciem kilkuset zbędnych kalorii).


3. Rozwija dobre nawyki.

Tworzenie dobrych nawyków to najlepszy sposób na lepsze życie. Ścielenie łóżka jest tak proste, że możesz je łatwo wcielić w życie, co z kolei zmotywuje Cię, aby wdrożyć kolejne, może nawet jeszcze większe i lepsze zmiany.


4. Wpływa na komfort snu.

Wyobraź sobie, że wchodzisz do pokoju hotelowego… pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest starannie zaścielone łóżko, które kusi, by wtulić się w tę miękką i cudowną pościel. Teraz wyobraź sobie ten sam pokój hotelowy, ale z niezasłanym łóżkiem i pomiętą pościelą. Czy nadal masz ochotę z przyjemnością się w nią wtulać? Prawdopodobnie nie. W posłanym łóżku jest coś, co sprawia, że pod koniec ciężkiego dnia czujemy się lepiej, m.i.n dlatego, że takie posłane łóżko wyglada na czyste i schludne (nawet jeśli w rzeczywistości nie zmieniałeś pościeli od tygodni). Niewiele rzeczy dorównuje czystej przyjemności wchodzenia do gładko zasłanego łóżka z lekko wypukłą poduszką, zwłaszcza po ciężkim dniu.


5. Zachęca Cię do utrzymania porządku w pokoju.

Nawet najbardziej zorganizowana i piękna sypialnia wygląda mniej schludnie z niezasłanym łóżkiem. Co więcej, gdy już przyzwyczaisz się do ścielenia łóżka, prawdopodobnie poczujesz inspirację do ulepszenia wyglądu swojej sypialni na inne sposoby, nawet jeśli jest ona bardzo mała. Wielkie rzeczy mają zazwyczaj małe początki. Może następnym razem zajmiesz się szafą ;-)Poświęć więc kilka minut każdego ranka na ścielenie łóżka. Ta prosta czynność naprawdę może zmienić Twoje życie na lepsze!


Logo ATR_kolor_biale.png
ROZWÓJ OD KUCHNI (150 x 150 px) (1)_edited.png