5 złych nawyków mowy ciała

Nasz język ciała może powiedzieć rozmówcy zupełnie coś innego niż mieliśmy w planach. Poznaj 5 złych nawyków mowy ciała, których powinieneś się jak najszybciej pozbyć!Kiedy spotykasz się z rekruterem lub poznajesz nową osobę masz tylko kilka sekund, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Dlatego wiedza o tym, jak zapanować nad mową ciała i nie wysyłać negatywnych sygnałów, jest kluczowa!


Wolisz obejrzeć? Zajrzyj na mój kanał na YouTube. Bedzie mi miło jeśli polubisz i zasubskrybujesz :-)Język ciała to część komunikacji niewerbalnej. To nasze gesty, mimika, sposób poruszania się czy postawa. Badacze twierdzą, że ok. 55% informacji przekazujemy niewerbalnie. I choć oczywiście tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdujemy, to nie ulega wątpliwości, że komunikacja niewerbalna, w tym język ciała, pokazuje Twoją pewność siebie i buduje Twój autorytet.Oto 5 nawyków, z którymi powinieś walczyć.


1. Krzyżowanie ramion na piersiachCzęsto składamy ręce w ten sposób, ponieważ jest nam wygodnie. Ta postawa może zostać jednak odczytana jako brak otwartości na interakcję, nie słuchanie tego, co mają do powiedzenia inni oraz negatywne nastawienie.


Rada

Trzymaj rece na widoku, pokaż otwarte dłonie - bedzie to sygnał Twojej otwartości i szczerości.2. Stukanie placami, ruszanie nerwowo stopą lub nogą


gif

Znaczy dokładnie tyle, że się niecierpliwisz, stresujesz i czujesz się niekomfortowo w sytuacji, w której jesteś. Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz wysyłać taki sygnał np. podczas służbowego spotkania lub rozmowy o pracę?


Rada

Postaw obie stopy na podłodze. Ręce trzymaj na widoku, ponowonie pokaż otwarte dłonie. Jeśli masz z tym problem, zajmij czymś ręce - możesz wziąć długopis, jeśli masz potrzebę notowania.3. Garbienie sięWyprostuj się! Garbienie się może łatwo wejść w nawyk, zwłaszcza jeśli cały dzień siedzimy przy biurku. Garbiąc się sprawiasz wrażenie człowieka leniwego, któremu brakuje pewności siebie.


Rada

Trzymaj plecy proste, ale nie sztywne, rozluźnij ramiona. To wzmocni poczucie, że czujesz się dobrze w swoim otoczeniu.


4. Brak uśmiechuOsoba bez uśmiechu jest postrzegana jako ponura, powściągliwa lub nawet negatywnie nastawiona. Kiedy się do kogoś uśmiechasz, prawie zawsze odwzajemni on Twój uśmiech, co wywoła pozytywne uczucia zarówno u Ciebie, jak i u niego.


Rada

Badania dowodzą, że jeżeli spróbujesz regularnie się uśmiechać i śmiać, aż wejdzie ci to w nawyk, Twoje spotkania z innymi ludźmi będą przebiegały bez zgrzytów.


5. RozkojarzeniePrzyznajcie sami, że nie ma nic bardziej irytującego niż rozmowa z osobą, która nie zwraca uwagi na to, co mówisz. Nawet jeśli słuchasz uważnie, ale nie utrzymujesz kontaktu wzrokowego tylko wpatrujesz się w przestrzeń, to inni mogą pomyśleć, że nie słuchasz.


Rada

Pokaż, że aktywnie słuchasz, utrzymując kontakt wzrokowy z osobą, która coś do Ciebie mówi.Sprawdź też wskazówki dotyczące mowy ciała podczas wystąpienia publicznego - "Mowa ciała - jak nad nią zapanować".Logo ATR_kolor_biale.png
ROZWÓJ OD KUCHNI (150 x 150 px) (1)_edited.png