Co zrobić, by ktoś nas szybko polubił?

Zaktualizowano: 17 sie 2021

Widzisz się z kimś po raz pierwszy - na rozmowie o pracę, na spotkaniu biznesowym lub towarzyskim i zależy Ci, by wywrzeć jak najlepsze wrażenie? Jest na to pewien skuteczny sposób.


Dbasz o swój wygląd, jesteś uprzejmy, kulturalny. Jest jednak jeszcze coś, co możesz zrobić, by Twój rozmówca niemal natychmiast Cię polubił.


Wolisz obejrzeć? Zajrzyj na mojego YT.Za co lubimy innych?

Bycie lubianym się po prostu opłaca - inni ludzie liczą się z Twoim zdaniem, chętniej przekonują się do Twoich argumentów, częściej Ci ulegają. Za co lubimy innych? Za ich przekonania, zainteresowania, wartości, za to, że są do nas podobni, przychylni nam, znamy ich lub tak nam się wydaje. Jak więc sprawić, by Twój rozmówca natychmiast Cię polubił?


Z pomocą przychodzi zasada lubienia i sympatii, a więc jedna z reguł wpływu społecznego wyodrębniona przez profesora Roberta Cialdiniego.


Zasada lubienia i sympatii

Mówi ona o tym, że z reguły lubimy ludzi podobnych do nas - podobieństwo nie musi być wyjątkowe ani znaczące. To może być łącząca Was pasja do biegania, te same książki lub filmy lub wspólni znajomi. Podobieństwo może zwiększyć Twoje szanse na natychmiastowe bycie lubianym. Dlatego jeśli wcześniej wiesz z kim się spotykasz, nie wahaj się, by poszukać informacji o tej osobie w mediach społecznościowych czy po prostu w sieci. Następnie wykorzystaj te informacje podczas rozmowy np. gdy będziesz mówić o swoich zainteresowaniach.


Jeśli Twoje spotkanie jest spontaniczne , możesz pokierować rozmową, aby zidentyfikować wspólne zainteresowania. Nie wahaj się podawać informacji o sobie, przystających do rozmowy. Odkrywanie się przed druga osobą działa w dwie strony. Oznacza to, że jeśli podzielisz się szczegółami ze swojego życia, druga osoba również się przed Tobą otworzy, a to zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia podobieństw między wami i nawiązania cieplejszych relacji.


A Wy, jakie macie strategie, by ktoś Was szybko polubił?Logo ATR_kolor_biale.png
ROZWÓJ OD KUCHNI (150 x 150 px) (1)_edited.png