Jak nie odkładać spraw na później?

Jak często odkładasz sprawy na później, a jednocześnie cały czas się nimi martwisz? Ile razy zrezygnowałeś z czegoś z obawy, że Ci się nie uda? Jeśli chcesz podejmować działania mimo towarzyszących Ci wątpliwości, zastosuj regułę 5 sekund. Tak, tylko tyle wystarczy, by wreszcie zmienić swoje życie na lepsze!Nie masz czasu czytać? Obejrzyj wideo na moim kanale YouTube. Zasubskrybuj i bądź na bieżąco z najnowszymi filmami.Zacznij działać w 5 sekund!

Brzmi niewiarygodnie? Owszem, ale dlaczego nie spróbować i nie przekonać się na własnej skórze? Reguła 5 sekund jest prosta. Jeśli wahasz się czy zrobić coś, co powinieneś zrobić, odlicz 5-4-3-2-1 i zacznij działać! W przeciwnym razie Twój mózg zniszczy ten pomysł.


Dlaczego 5 sekund?

Okno między bodźcem pobudzającym nas do działania a czasem, kiedy Twój mózg zacznie go unicestwiać, jest bardzo krótkie. Jeśli nie podejmiesz działań, kierując się instynktem zmiany, pozostaniesz w stagnacji. Nie zmienisz się. Reguła 5 sekund jest tutaj pomocna, choć jeśli wolisz by były to trzy czy nawet dwie sekundy, to nawet lepiej. Ty decydujesz!


Reguła 5 sekund w praktyce

Powinieneś pobiegać, poćwiczyć na siłowni, a może posprzątać, ale nie masz na to ochoty? Wykorzystaj regułę 5 sekund! Zacznij po prostu odliczać 5-4-3-2-1… i zmuś się do wykonania czynności, której nie masz ochoty wykonać, albo się jej boisz lub odkładasz na później. Jeśli zrobisz jedną prostą rzecz, możesz powstrzymać swój umysł przed działaniem przeciwko tobie. Nabierzesz rozpędu zanim fala myśli i wymówek uderzy w Ciebie z pełną mocą.


„REGUŁA 5 SEKUND POKONA SYSTEM OPERACYJNY MÓZGU I POMOŻE CI PRZEZWYCIĘŻYĆ OPÓR W DANEJ CHWILI”. – MEL ROBBINS


Powstanie reguły 5 sekund

Autorką reguły 5 sekund jest Mel Robbins, prezenterka TV i mówca motywacyjny. Robbins w wieku 41 lat zmagała się z problemami finansowymi i małżeńskimi, które rekompensowała sobie nadmiernym spożywaniem alkoholu. Rankiem nie mogła się zwlec z łóżka, popadła w marazm... Któregoś wieczoru zobaczyła w telewizji start rakiety kosmicznej i postanowiła, że następnego dnia wystrzeli z łóżka jak rakieta. Tak też się stało - kiedy alarm zadzwonił, odliczyła 5-4-3-2-1 i rozpoczęła nowy dzień i nowy etap w swoim życiu. Mel odkryła, że chwila zawahania, która pojawia się przed podjęciem działania, może nas na dobre powstrzymać. Dlatego musimy “wstrzelić” się w to okno i podjąć działanie, by nie popaść w stagnację.


Dajcie koniecznie znać jak w Waszym przypadku sprawdziła się ta metoda!

Logo ATR_kolor_biale.png
ROZWÓJ OD KUCHNI (150 x 150 px) (1)_edited.png