Jak walczyć z hejtem w internecie?

Jak radzić sobie z ludźmi, którzy nieustannie Cię obrażają i trollują w mediach społecznościowych?


Nie masz czasu czytać? Obejrzyj!


Im lepiej sobie radzisz, im bardziej się wyróżniasz, poszerzasz swoje zasięgi w mediach społecznościowych i odnosisz sukcesy, tym więcej napotkasz przeciwności. To wykracza poza branże, zawody, rasę, płeć i zasadniczo wszystkie inne czynniki. Internet, a zwłaszcza media społecznościowe, są doskonałą platformą dla hejterów. Pytanie brzmi, jak sobie z nimi radzić?


Odwdzięczanie się hejtem za hejt to nie jest dobra droga i Ty o tym wiesz. Milczenie i utrata motywacji też Ci nie pomogą, choć nie musisz odpowiadać na każdy negatywny komentarz - szkoda na to czasu. Musisz jednak wiedzieć jak zachowywać się w obliczu konfrontacji z hejterami.


Poznaj 5 sposobów radzenia sobie z hejterami w sieci. Z tego artykułu dowiesz się jak reagować na hejt i obracać go na swoją korzyść zachowując spokój i motywację.Po pierwsze: niech krytyka będzie Twoją siłą napędową.

Negatywne emocje obniżają naszą pewność siebie. Naucz się odbierać hejt jako pozytywną krytykę. Pamiętaj też, że nie każda negatywna opinia jest hejtem, może ktoś ma po prostu inną opinię niż Ty? Jeśli jednak masz do czynienia z hejtem to tylko i wyłącznie Ty decydujesz jaki wpływ wywrą na Ciebie te słowa. To Ty decydujesz jak je odbierasz i jak je czytasz. Przykład: ktoś pisze, że fatalnie wyglądasz na zdjęciu, masz kiepską fryzurę albo wyglądasz źle w tym stroju. Zastosuj tę technikę - odbierz hejt w pozytywny sposób - pisząc np. Cóż, najważniejsze, że mnie się podoba i czuję się w tym doskonale. Chociaż może faktycznie następnym razem spróbuję zrobić zdjęcie z lewego profilu. ;-). Jeśli ktoś hejtuje Cię pisząc, że to co robisz, co piszesz, jest żałosne, Ty rób dalej swoje. Niech ten hejt stanie się Twoim paliwem, Twoją siłą napędową. Hejt to znak, że coś znaczysz, że robisz coś, co inni zauważają. Dlatego Ty nadal musisz robić swoje i czerpać energię do działania mówiąc sobie Tak? To zobacz jak świetnie sobie radzę. Odbierając hejt pozytywnie zabierzesz krytykom broń i wybijesz ich z tropu.Po drugie: nie odbieraj krytyki osobiście.

Skąd się bierze hejt, dlaczego ludzie hejtują, choć tak naprawdę nas nie znają? Kiedy zmagasz się z problemami w pracy, niską samooceną czy masz problemy w związku o wiele łatwiej jest skierować swoją negatywną energię na kogoś innego niż konfrontować się samemu ze sobą. Wiele osób hejtuje w sieci ponieważ pozwala im to zrzucić winę za wszystkie swoje problemy na innych. Dodatkowo czują wsparcie ze strony innych hejterów, więc czują się silniejsi, czują przynależność do jakiejś grupy.


Pamiętaj, że hejt pochodzi od osób, które mają problem z pewnością siebie, z wiarą we własne siły, mają niskie poczucie własnej wartości - z bardzo różnych powodów. Kiedy hejtują, uzewnętrzniają to, co myślą, z czym się borykają, co ich gryzie. I uwalniają to na zewnątrz, na Twoim profilu i dziesiątek innych osób. Dlatego nie odbieraj hejtu osobiście, nie bierz go do siebie, on nie jest tak naprawdę wymierzony w Ciebie, jest uzewnętrznieniem frustracji. Jeśli odbierzesz ten hejt osobiście, przegrasz.Po trzecie: wykorzystaj hejt do zwiększenia zaangażowania.

Ćwicz swoje umiejętności i pomysłowość. Jeśli ktoś Cię hejtuje, spróbuj odpowiedzieć w żartobliwy sposób, by zaangażować społeczność do dyskusji (nie hejtowania), dzięki temu zyskasz marketingowo i zwiększysz zaangażowanie swoich fanów. Przykład: ktoś pisze, że masz fatalny make-up i wyglądasz jak potwór, a poza tym to jesteś brzydka. Zawsze możesz odpisać: Uff, a już myślałam, że mój make-up na halloween się nie udał, a jednak! Będziesz zaskoczony jak często hejterzy wycofują się, gdy tylko zwrócą na siebie uwagę.


Po czwarte: okaż empatię.

Pamiętaj, ludzie szczęśliwi, ludzie odnoszący sukcesy, wierzący we własne możliwości, nie czują potrzeby, by hejtować innych. Dlaczego? Bo szkoda im na to czasu, zamiast tego skupiają się na tym co robią i co chcą robić. Bo jakie korzyści odnoszą z krytykowania innych? Żadnych… Dlatego za każdym razem, gdy spotykasz się z hejtem, pomyśl przez co musi przechodzić ta osoba. Postaraj się na chwilę „wejść w buty” osoby hejtującej, zastanów się, co musi czuć, by robić tak okropne rzeczy, jak źle musi jej być samej ze sobą. Nie atakuj, nie hejtuj, pokaż ludzką twarz - pokaż, że po drugiej stronie jest człowiek.


Przykład: ktoś pisze, że To co robisz jest puste i nikomu niepotrzebne. Jeśli komuś nie podoba się to, co robisz, powiedz: Przykro mi, że tak uważasz, ale oczywiście masz prawo do swojej opinii. Świat jest pełen fascynujących osób, na pewno znajdziesz kogoś, kto Cię zainspiruje. Powodzenia!.


Po piąte: ucz się od swoich hejterów.

To nie pomyłka :-) Wyciągaj wnioski i ucz się od swoich hejterów. Czasem sam wiesz, że ktoś ma rację, to boli, jest Ci przykro, ale potraktuj to jako lekcję na przyszłość. Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Interakcja z hejtem i hejterami może nauczyć Cię wielu pożytecznych rzeczy, jak: panowanie nad złością, odpowiadanie na komentarze z humorem, wykorzystywanie hejtu do zwiększenia zaangażowania, czy pokory w podejściu do ludzi.


„Nie potykaj się o hejterów. Przejdź po nich!”


Hejterzy i internetowe trolle są trudni do przełknięcia, ale taka jest rzeczywistość. Jeśli się poddasz hejterzy zatriumfują i znajdą kolejną ofiarę. Nie poddawaj się więc, rób to, co wychodzi Ci najlepiej i wykorzystaj hejt w pozytywny sposób.


Logo ATR_kolor_biale.png
ROZWÓJ OD KUCHNI (150 x 150 px) (1)_edited.png