Pierwszy krok do realizacji marzeń

“Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego" - Tony Gaskins.


To takie prawdziwe... Ironia polega na tym, że wielu z nas nie robi nic, by budować swoje marzenia! Tak wielu z nas pracuje bardzo ciężko, by dostać na koniec miesiąca swoją wypłatę, stara się o awans i martwi się tym, co myśli o nich szef albo współpracownicy.Jeśli jesteś w takiej sytuacji nie zapominaj, że TY też masz marzenia. Rozejrzyj się wokół i zastanów się czy nie jest tak, że każdego dnia poświęcasz cały swój czas, by realizować CUDZE MARZENIA? Zatrzymaj się i pomyśl. Czy obecnie koncentrujesz całą swoją energię na budowaniu marzeń kogoś innego? Co robisz dla siebie? Co zrobiłeś dla siebie? Dla Twojej rodziny? Kto korzysta z całej Twojej ciężkiej pracy? Kiedy zadbasz o swoje marzenia?


Dlaczego posiadanie marzeń jest takie ważne?

Marzenia dają nam motywację do działania, siłę, by podnieść się z kanapy i robić rzeczy, na które często nie mamy ochoty. Dla niektórych ich praca jest spełnieniem części marzeń, dla innych tylko środkiem do ich realizacji.


Jak zrobić pierwszy krok do realizacji marzeń?

Weź kartkę i długopis i wypisz wszystkie swoje marzenia - te małe i te duże. Spróbuj wyciągnąć coś z różnych dziedzin swojego życia. Może jest coś w czym chciałbyś być lepszy, może chcesz poznać nowych ludzi, a może chcesz wyjechać w podróż dookoła świata. Zrób tak dużą listę, jak chcesz. Teraz wybierz jedno, najważniejsze, takie, na którym najbardziej Ci zależy. Jeśli chcesz urzeczywistnić swoje marzenie, powinno się ono stać Twoim celem.


Dlaczego tylko jedno?

Jeśli zabierzesz się za wszystkie na raz, najprawdopodobniej nie zrealizujesz żadnego. Powinieneś podejść do nich po kolei. Być może uznasz, że łatwiej będzie zacząć od czegoś mniejszego, łatwego w realizacji, co da Ci większą motywację do realizacji dużego celu. Wybierz najlepszą dla siebie opcję.


Dowiedz się jak wyznaczać cele, które naprawdę możesz osiągnąć.Zastanów się co powinieneś zrobić, aby dostać się z miejsca, w którym jesteś, do miejsca, w którym chcesz być? Dystans nie jest tak ważny, jak motywacja.


Pamiętaj, wszystko może się zdarzyć. Twoje marzenie musi być jednak większe niż przeszkody, które napotkasz na swojej drodze. Jak bardzo jesteś gotów pracować na swoje marzenia? A może zdecydujesz się pracować nad marzeniami innych?


Logo ATR_kolor_biale.png
ROZWÓJ OD KUCHNI (150 x 150 px) (1)_edited.png